Már külföldön is tudják
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet vagyis az OECD is tudja, amirÅ‘l már hetek óta beszélek. Az állÃtólagos remek körülmények ellenére ugyanis a szlovákiai fiatalok a pénzügyi műveltség terén az általuk vizsgált 18 országból csak a 16. helyen szerepelnek.
Tehát nem tudnak bánni a pénzügyeikkel, pedig azok eléggé fontosak a napjainkban. Ezek ellenére csak az olasz és kolumbiai fiatalok körében mértek rosszabb adatokat a statisztikusok. Az eredmények pedig ebben az esetben valamire felhÃvják a figyelmet. Méghozzá arra, hogy hiába próbálnak okos emberek kis változtatásokkal valamilyen gazdasági nevelést vinni az iskolába, ha azoknak a legfÅ‘bb gondjuk minden évben a túlélés, ezért aztán maguk is alig bÃrnak megmaradni.
Pedig most a politikus urak is hallhatták a hÃrekben, hogy mennyire veszélyes, amennyiben a csemetéik nem tanulják meg miként is kell kezelni a pénzügyeket. Igaz, az Å‘ pénztárcáikat feltehetÅ‘en a politikus szülÅ‘k majd betömik, amikor a magas kamatlábak vagy a túlárazott biztosÃtások után fizetni kell. A szerencsések száma viszont idehaza elég szűk.
Éppen ezért talán egy kis európai kényszer is segÃthetne, hogy a kedvenc törvényhozók felébredjenek, s elkezdjenek tárgyalni arról, miként is lehetne a több civil kezdeményezésbÅ‘l, amilyen éppen ez is, tanulni. A módszer ugyanis egyszerű. Beszélni kell a pénzügyekrÅ‘l. A lehetÅ‘ legegyszerűbb módon.
Ezt a célt vállalva a következő hetekben én is útra kelek, hogy találkozzam olyan közösségekkel, akik úgy gondolják, egy órát megér a pénzügyeikről történő beszélgetés. Az eredmény nem lesz más, csupán töprengés és talán néhány felismerés.
Rajkovics Péter